View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 27 mar 2011, 15:18:03
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal (im)perfect de slabit & lifestyle (Krystal)

Citat:
Anterior postat de Krystal Vezi mesajul
Salutare tuturor! Am impresia ca asa se deschide un jurnal pe forumul slabute.ro, dar daca am gresit cu ceva, rog moderatoarele sa ma anunte si sa ma indrume, eventual.

Sunt, deocamdata aici, Krystal, o bucuresteanca de 23 de ani si jumatate care, ca si voi, a decis sa lupte cu kilogramele. Problema mea principala este ca nu am rabdare, asa ca odata luata hotararea asta, sunt dispusa sa fac orice imi sta in puteri (fizice si financiare) ca sa ajung la aspectul fizic dorit. Sunt si extrem de ambitioasa si incapatanata, dar uneori ma mint si ma amagesc singura, spre nenorocul meu... Si d-asta am decis sa deschid acest jurnal si sa ma alatur voua: ca sa am un fel de motivatie pentru sinceritate, ca sa nu ma mai amagesc singura ca "mai tarziu" sau "dupa inghetata de azi". Nu, aici intentionez si sper sa scriu absolut toate realizarile si greselile mele alimentare - si nu numai.

Din ce am mai citit in alte jurnale, ma astept la critici, dar rugamintea mea este sa intelegeti ca sunt la inceput de drum si deosebit de capoasa, asa ca va rog sa-mi permiteti sa ma lovesc cu capul de pragul de sus, singurica, inainte sa ma certati Oricum, ne mai "vedem" pe aici, am sa incerc sa postez cate ceva in fiecare seara.
Buna si bine ai venit in familia noastra.

Inainte de a ajunge la "critici" trebuie sa stim mai multe despre alimentatia ta zilnica.

Ce mananci intr-o zi, ce sport practici...?

Mult succes in ceea ce ti-ai propus, motivatia exista, ambitie tot, deci esti pe calea sigura spre slabuta din tine.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii