View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 04 ian 2010, 17:15:16
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: cum as putea convinge o prietena ca trebuie sa slabeasca

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
cum as putea convinge o prietena ca trebuie sa slabeasca, sau ma rog ca ar duce-o mult mai bine daca ar slabi? acuma colac peste pupaza lucreaza si noaptea ceea ce a facut sa se ingrase si mai mult..
m-am uitat la locul noilor venite, dar ce scrie acolo e pentru cele care s-au hotarat
ea are in jur de 160 si 85-90 kg
nu vrea sa intre pe site ca de 2 luni de cand m-am apucat eu de slabit i-am zis de site
tre sa ma gandesc cum sa abordez problema
acuma cat e fierul cald..- m-a vazut pe mine si mi-a zis ca arat foarte bine, aproape cum eram inainte

Dorutza este foarte greu sa convingi un om sa faca ceva pentru care nu este inca gata, sau nu este suficient convins ca vrea acel lucru...

Poate ar trebui sa ii impartasesti din experienta ta, din ce papi tu, sau chiar sa va intalniti mai des, sa faceti sport impreuna...

si eu am aceeasi problema acum, si mai intai am deschis discutia despre slabit, sa vad cum reactioneaza, si era pozitiva, dupa am intrebat-o cum isi imagineaza slabitul, ce va papa, ce sport va face, si cand discutia a inceput sa evolueze si a aflat si ea mai multe era din ce in ce mai convinsa ca vrea sa slabeasca.

Ea ar vrea sa facem sport impreuna, adica sa mergem la sala, dar eu nu am timp de plimbat prin Bucuresti, tare multe ore se pierd, eu fac acasa, poate voi sunteti mai apropae si ati putea organiza niste ore de sport impreuna
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat