Subiect: Jurnal amyy
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 12 apr 2011, 16:38:21
EveEve's Avatar
EveEve EveEve este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal amyy

Citat:
Anterior postat de amyy Vezi mesajul
Buna fetelor!
Am descoperit de curand forumul vostru, si am fost atat de incantata de tot ce am gasit aici, incat mi-am zis ca trebuie sa fac si eu parte din comunitatea voastra cat mai curand.
Mi-a placut mult felul in care va sustineti, si asta e un lucru important in lupta cu kilogramele: sustinerea. Cred ca toate stim cum e ca cei din jur sa nu inteleaga ca nu e chiar asa usor sa duci zilnic lupta cu tine.
Pe langa asta, am gasit o gramada de sfaturi utile. In momentul respectiv cautam cate ceva despre eficienta ceaiului verde in cura de slabire, si aici am gasit cam tot ce imi trebuia.
Am vazut de asemena si cateva poze cu voi fetelor... Am ramas uimita ...Voi chiar nu va jucati. Aveti o ambitie de fier. Chiar va admir. Sper sa ma deprind si eu cat mai curand cu obiceiurile voastre si cu perseverenta. Sunt asa delasatoare cateodata.... Am inceput o gramada de cure de slabire de-a lungul timpului, si cam toate au fost sortite esecului. Slabeam cateva kilograme si cand incepea sa imi placa cum arat, dadeam atacul la mancare. . Cea mai mare greutate pe care am avut-o a fost undeva pe la 73 kg (eu avand 170 cm inaltime), si o singura data am ajuns la performanta de 62 kg. In rest am oscilat intre 65 kg si 68 kg.
De vreo luna am inceput din nou regimul, dupa ce ajunsesem din nou destul de rotunjoara. Acum sa nu credeti ca am fost foarte constiincioasa. Dar am incercat sa includ sportul in programul zilnic. In legatura cu mancarea, abia de o saptamana sunt mai cuminte. Incerc din rasputeri sa nu ma abat.
Acum ca v-am descoperit si pe voi, cred ca am sanse mai mari de reusita. Macar voi stiti toate despre ce vorbesc, si sper sa ne ajutam reciproc.
Acum va las.Ne vedem mai tarziu. Merg sa imi fac un ceai verde, si mai tarziu putin imi iau coarda si dau o fuga pana in parc.

Bisou!
Buna Amy, si bine ai venit printre noi! Iti aduc si niste floricele, asa ca de casuta noua.
Intr-adevar, sustinerea e foarte importanta intr-o dieta. Insa aici vei avea parte de ea din plin!
Imi pare rau ca a trebuit sa oscilezi la capitolul greutate atata timp, si ca a trebuit sa te chinui cu fel si fel de dieta, insa conteaza ca acum esti pe drumul cel bun, si cu ajutorul fetelor si cu vointa din partea ta, vei ajunge la targetul pe care ti l-ai propus.
Ai putea sa ne dai mai multe detalii despre dieta ta? Tii sau te-ai hotarat pentru vre-o dieta anume?? Am inteles ca sari coarda.. E super!!!Arzi foarte multe calorii! In afara de asta, ma practici alt sport?
Poate ai putea sa ne scrii aici un meniu de al tau, si fetele o sa vina cu sugestii si sfaturi pentru a te ajuta.
Iti doresc mult succes in lupta cu kilogramele, si sa nu uiti ca impreuna vom reusi!
O dupa-amiaza placuta iti doresc!
__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!