View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 07 mai 2009, 19:04:44
deiutza23's Avatar
deiutza23 deiutza23 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 04 apr 2009
Locaţie: simeria, Romania
Vârsta: 45
Dieta: hipocalorica
Date: 165cm, 66kg
Mesaje: 22
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Cum sa slabesc 10 kg?

buna ziua fetelor,ma numesc ANDREEA si am aproape 31 de ani si 2 baieti de 4 ani si 6 luni si 1 an si 10 luni.
am slabit dupa sarcina a 2-a de la 85 la 65 kg si de 1 an de zile nu mai reusesc nicicum sa scad si sa raman acolo.am avut inainte de Craciun 58 de kg si dupa am ajuns iar la 64,apoi iar am slabit,in 5 aprilie am avut 59,5 si acum am iar 64,5 kg.
nu mai pot tine nici o dieta,vreau sa mananc sanatos,ma trezesc hotarata,dar abandonez cum vad ceva la care poftesc si nu pot nicicum sa mananc sanatos,mananc multe aluaturi si dulciuri si nu mai stiu cum sa fac sa reusesc si eu sa slabesc.
mananc cam 1500 cal/zi si fac zilnic miscare,cam 30-40 min bicicleta,uneori si 20 min pilates,in fiecare zi am parte de plimbari zilnice cu copiii,cand e calc iesim de 2 ori/zi,acasa doar dormim si mancam.
slabesc relativ usor,cam 0,7-1 kg/sapt cu orice dieta(dc o tin corect) dar le si pun la fel de repede la loc.
HEEEEEELP!!!!!!!!!!!!!!!!!
vreau sugestii,pareri,ajutor,sfaturi,orice.
ms anticipat.
deiutza23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1799 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1282 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 766 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]