View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 11 ian 2010, 08:42:19
Claudia1978's Avatar
Claudia1978 Claudia1978 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 10 ian 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Dieta Daneza
Date: 167cm, 54.00kg
Mesaje: 25
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Post Dieta Daneza (de schimbare a metabolismului)

Iata ca este luni si asa cum mi-am propus de astazi voi incepe Dieta Daneza. Imi tot spun ca nu imi va fi asa de greu deoarece am mai tinut-o si am reusit sa slabesc 8 kg in 13 zile. Dar sa nu uit totusi ca vin direct din sarmale, carnati si alte mancaruri traditionale care au avut grija sa se puna acolo unde nu trebuie si va fi un pic cam greu sa incep brusc cu oua si alte cele. Totusi m-am mobilizat....mi-am facut abonament la salon pentru electromasaj si impachetari si sper ca in doua luni de zile sa ajung la greutatea dorita. Acum am 58 kg si trebuie sa ajung la 50 kg.Abia astept sa ma privesc in oglinda si sa imi spun " Bravo..arati superb". Offff,.....e asa bine cand mananci...dar asa deprimant cand vezi efectele mancatului. Ma tot intreb de ce nu ma invat minte niciodata???Privind in urma imi dau seama ca toata viata mea pana acum a fost o continua lupta cu kilogramele in plus si un lung sir de diete...Dar nu-i nimic..imi spun inca o data " o sa treci si peste asta"..si merg mai departe . Succes mie....succes voua.
Claudia1978, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1854 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1337 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 563 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat