Subiect: Jurnal Costina89
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 07 mai 2011, 20:43:38
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnal Costina89

Citat:
Anterior postat de costina89 Vezi mesajul
salutare....ma numesc Costina,am 21 de ani si sunt mamica a doua fetite.Cand am ramas insarcinata prima data aveam 54kg iar la finalul sarcinii aveam 72,in momentul cand m-am apucat de regim aveam 68kg ,am reusit sa slabesc prin Rina90 si foarte mult sport pana la 55 de kg(-14kg)nu am tinut dieta decat 2 luni,am reusit sa ma mentin cam un an,apoi m-am delasat si am inceput sa pun kg peste kg iar cand am ramas a doua oara insarcinata aveam 68kg,iar la finalul sarcinii aveam 82kg(+14kg).Acum in momentul de fata ma simt groaznic,total demoralizata....cateodata imi vine sa imi iau campii sunt o GRASA am +18.8kg fata de greutatea normala....cam de o luna incerc pe cat posibil sa mananc cat mai sanatos si sa mai fac miscare dar nu pare sa scad nici macar 100g...de azi am inceput oficial lupta cu kilogramele in plus,m-am cantarit si am 73.8kg iar la sfarsitul verii as vrea sa am 53kg,am inceput sa fac miscare cat mai multa si sa tin dieta hiopcalorica,mi-am propus sa slabesc si sunt sigura ca voi reusi,am putut o data voi putea si a doua oara,
Salutare!
Ce face o mamica tanara????Felicitari pt copilasi! Sa iti traiasca ,sa creasca mari si sanatosi ,sa va bucurati de ei!!!
Iti urez multa bafta in noua incercare! Sunt sigura ca vei reusi sa slabesti cu dieta hipocalorica ! Daca ai avea timp sa faci si ceva sport ,kg ar disparea mult mai repede !
Mult succes si sa auzim de bine!!!!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]