Subiect: 25 Kg in 5 luni
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 01 mar 2009, 12:26:46
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de Crok Vezi mesajul
Daca tot am dat peste acest topic am zis sa imi postez si eu asa zisa mea poveste de succes in regimul pe care l-am dus timp de 5 luni.Acum un an la inceputul lunii ianuarie,cum dupa bine stim ca sarbatorile iti aduc cateva kg nedorite in plus,si a mai fost si vacanta de iarna in care am levenit.Sa revenim asupra subiectului

Am slabit 25kg in aproape 5 luni.Pe 11 ianuarie am inceput si l-am terminat aproape de majoratul meu in jur de 10 iunie.
Orele la care mancam au fost: 07:00 , 13:00 , 18:00 si mai aveam o gustare (un fruct) la scoala.
Termenul de "paine" pentru mine nu a mai existat absolut deloc si inca mi se pare necunoscut si acum (intrucat nu mai mananc paine) decat foarte rar si foarte putin.
Legumele , fructele erau la ordinea zilei (rosii,castraveti,mere,portocale,mandarine,kiwi) si fara banane ca am inteles ca ar ingrasa
Carnea? Pui sau vita numai fiarta sau fripta deoarece prajita evident nu aveam cum Si daca tot am ajuns la carne , gasisem si parizer vegetal, si pate vegetal , deci aproape tot era vegetal la mine
Lactate , branza , oua (dar cu masura) . Mancam uneori iaurt dietetic cu 0% grasime,iar branza era cat mai dulce , si cate un ou (in functie de cum combina mama pe acea zi mancarurile)
Sucurile am renuntat de tot la ele si beam apa plata cu lamaie dimineata un pahar.

Cred ca acesta a fost regimul (nu mai retin concret) . Iar cat despre sport , mergeam destul de mult pe jos fiindca am participat la niste campanii aici la mine in judet!

Si cu toate acestea nu am apelat la un nutritionist! Si s-a putut!
Acum pun si niste poze ca sa va faceti o idee , si sa vedeti ca nu mint

Inainte:Aici eram chiar cu o seara inainte de a incepe regimul!

Dupa: Dupa majorat intr-un weekend cu prietenii:
Parca tot eu sunt!
Felicitari Crok!
Esti bravo. Mai rar gasesti barbati care tin regimuri de slabit. Cam noi femeile suntem cu chestiile astea.

Dar, din povestea ta imi dau seama ca ai fost foarte constiincios, si nu ai incalcat niste reguli pe care ti le-ai stabilit de la bun inceput. Ideea e sa nu faci compromisuri, pentru ca te costa

Inca o data felicitari. Si inca ceva ma bucur ca ai abordat problema slabitului foarte serios, ai urmat un regim sanatos si nu unul rapid si distrugator pentru organism .
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat