Subiect: Jurnal EveBolt
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 21 mai 2011, 22:18:04
EveBolt's Avatar
EveBolt EveBolt este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: personalizata
Date: 163cm, 49kg
Mesaje: 502
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Make it in your way

ce am aplicat in cazul meu?!
de pe 5 aprilie 2010 nu am mai mancat deloc paine, iar de pe 5 iulie 2010 nu am mai pus faina in gura. cu toate astea am facut alte prostii intre tp.. care m.au imbolnavit, eram disperata sa slabesc si cu toate astea nu reuseam. am inceput sa am prin toamna niste dureri de stomac ingrozitoare, iar in ianuarie am fost la doctor, diagnostic: ulcer. a trebuit sa iau 300 de pastile si sa mananc mai mult pt ca erau tari apstilele si imi distrugeau stomacu daca nu mancam. am scapt de apstile astea.. iar pe 4 aprilie 2011 am inceput un program sportiv conceput de mine. pana atunci faceam sport, des, dar mai luam si pauze, acum pauzele reprezinta zile cu sport lejer.
Sport fac dimineata iar programul meu arata astfel:
Luni- cardio
Marti- cardio
Miercuri- definire[exercitii pilates sau sculpt dar fara greutati]+sport sc[nu mereu]
Joi-cardio
Vineri-definire[exercitii pilates sau sculpt dar fara greutati]+sport sc[nu mereu]
Sambata -Tracy Anderson Method Mat
Duminica- Tracy ANderson post pregnancy workout
a, am uitat sa precizez ca.s para, derivat-clepsidra mai exact asa ca lucrez abdomen ft mult pentru a evidentia structura corpului[lucrez seara cate 10 min asa, de 3-4-5 ori pe saptamana] in zilele de definire, daca fac filmulete de tip sculpt, lucrez abdomen, daca fac exercitii de tip pilates lucrez picioare, fund, body slimin'[daca doriti sa va creati si voi un program va pot ajuta cu, cateva sfaturi, sau daca va place, il puteti urma pe al meu]
la capitolul dieta, consider ca alegerile inteligente au rezultate fericite. multe dintre voi or sa ma critice pt ca, consum sub 1000kcal, insa ma hranaesc destul, dar cu alimente ce nu au multe kcal, sau daca stiu ca au, ma limitez si mai tare.
acum sunt in stadiul de lucru la capitolul ridicare de la masa cu starea de foame .. e greu dar cu ambitie merge...
motivatia e ft importanta, cel putin pt mine. eu nu am deloc sprijin din partea familiei asa ca mi.am creat singura afise, calendare motivante. in dormitorul meu am 2 afise ce.mi acopera 1/2 din oglinda, un poster i.as zice pe usa cu o fata slabaaa, pe birou un slogan pe un carton A4[poza in album] si un calendar unde.mi tin evidenta[pana acum a celor 48 de zile]. folosesc foi dinacelea micute, patrate, perforte, prinse de un carton cu niste sarmulite[facut tipcalendar] pe care scriu ziua, data, in centru' numarul zilelor trecute de cand am inceput, iar sub sportul pe care.l fac in ziua respectiva.Exemplu pentru azi:
Sambata 21.05.2011
48
Tracy ANderson Method Mat
__________________
Make it in your way- Eve's diary

Ambition n Patience r ur best coworkers!
Don't wish for it, WORK for it!
U didn't wake up one day fat.. so.. don't expect to be skinny by night!
Make YOURSELF proud