View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 03 iun 2011, 08:25:18
supergirl18's Avatar
supergirl18 supergirl18 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 14 mar 2010
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Fructe si Legume
Date: 180cm, 74.5kg
Mesaje: 424
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Jurnal lavlav - Am nevoie de ajutor!

Buna Lavinia si bine ai venit
Si eu am trecut prin aceeasi situatie.De 4 ani sunt numai la dieta si la fel ca tine le-am tot schimbat,am cedat,m-am simtit oribil,iar m-am apucat de o alta cura si tot asa.E f greu si vreau sa iti spun ca inteleg prin ce treci si te sustin in gasirea unei alimentatii adecvate.
Totusi,sa stii ca cea mai mare motivatie depinde de tine,de puterea ta interioara.Nu suntem singurele care trebuie sa ne abtinem de la tot felul de dulciurele si alte bunatati multe femei o fac, conteaza cum privesti lucrurile,daca o iei ca pe ceva interzis automat apare frustarea,dar daca o iei ca pe ceva normal din care ai si de castigat(slabitul)apare increderea in tine,gandirea pozitiva.
Sfatul meu e sa incerci sa excluzi ideea asta de dieta,mai exact nu mai caut pe net cura perfecta ci incearca sa te gandesti ca ti-ai schimbat stilul alimentar.Nu mai papi fainoase,zahar,sucuri ce contin zahar,care oricum sunt nocive si ne imbatranesc prematur,si mai au si o adevarata industrie de facut bani in spate,ma refer la atatea reclame pofticioase si standuri pline de chestii frumos ambalate,care nu aduc beneficii origanismului.si mai bn incerci sa mananci foarte diversificat legume,fructe,carne,lactate,branzeturi.Din punctu meu de vedere e important sa iti zici ca nu tii dieta ci incerci sa iti definesti formele spre exemplu.
Multa bafta in ce ti-ai propus