View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 07 iun 2011, 10:00:47
Creizilup's Avatar
Creizilup Creizilup este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 iul 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Fara excese!
Date: 158cm, 65kg
Mesaje: 943
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Mancare de conopida cu ciuperci si branza, Azra

Citat:
Anterior postat de azra Vezi mesajul
mancare de conopida cu ciuperci si branza

TOTAL CALORII: 2006 calorii, (mult)147.1 proteine, (mult)130.9 grasimi, 1353.6 colesterol, (mic)63.4 carbohidrati, 23.1 fibre, 271 sodiu, 20.4 zahar

3480g=2006 calorii
100g=57,64calorii


mod de preparare:
conopida se fierbe 15min cu sare,se bat ouale,ciupercile se taie felii,branza se rade,rosiile de maruntesc.
intr-un vas de yena se pune un strat de branza,apoi se adauga conopida,ciupercile,restul de branza,apoi se adauga rosiile si maslinele.Ouale se toarna pe deasupra se condimenteaza si se baga la cuptorul incins pana prinde culoare(60min)
Am bagat si eu acum la cuptor mancarea cu conopida si ciuperci propusa de tine. Am schimbat cantitatile, pentru ca nenea Atkins zice sa mananc putini carbohidrati (conopida, rosii ) dar abia astept sa vad ce o sa iasa
__________________
A minute on your lips, forever on your hips!!!
Creizilup, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Creizilup, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2220 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1703 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1704 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat