Subiect: Jurnal Disa...
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 14 iun 2011, 09:13:42
LicuriciColorat's Avatar
LicuriciColorat LicuriciColorat este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Alimentatie sanatoasa si echilibrata+sport
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 8.144
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Jurnal Disa...

Citat:
Anterior postat de Denisea24 Vezi mesajul
Draga Jurnal,

sunt Denisa,am 24 ani si o multime de kg de carat in spate si aceasta problema o am de cand ma stiu.Apogeul...120 kg de revelion 2011. OK recunosc ca m-am speriat cand m-am vazut in poze. Am inceput o dieta pana la paste ajunsesem la 112 ,sigur ca de paste am mai pus ceva.Am gasit forumul slabutelor in urma cu o luna ,m-am inregistrat si am inceput sa citesc de prin jurnalele slabutelor care au reusit.Am strans din dinti si am inceput lupta cu kg o lupta grea si luuunga dar cu ajutorul lui Dumnezeu si al slabutelor sper sa o castig...
Buna Denisa si bine ai venit
in primul rand felicitari pt kg date jos pana acum si pt ca te'ai hotarat sa slabesti
nu e un drum usor de parcurs,insa nu e imposibil,daca iti doresti o sa reusesti
puterea de a reusii sta in tine,sunt sigura ca v'ei fii o slabuta daca te tii de o alimentatie sanatoasa si sport
spui ca ai ai citit prin jurnalele fetelor,inseamna ca ai vazut ca cele mai multe rezultate le au cele care au adoptat o alimentatie sanatoasa si sport
alimentatie sanatoasa:fucte,legume,cereale,lactate,proteine,du lciuri dietetice
in legatura cu sportu incerca mersul cate 1-2h pe zi daca poti,apoi poti incerca cv mai usor,pana te obisnuiesti
trebuie sa tii cont de cateva reguli:3 mese si 2-3gustari pe zi,peste 1000cal,fara infometare(infometarea dulce la efect yo-yo,dai 5kg jos pui inapoi 10 si tot asa),trebuie sa'ti faci masaj cu creme anticelulitice sau pt fermintate daca poti de 1-2ori pe zi,sa bei apa suficienta
ne dai exemplu de un meniu de'al tau?sa ne dam seama daca e oki cum papi
mult succes
__________________
Revolta-te iar si iar pana mieii vor devenii lei.
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-adolescente/jurnal-licuricicolorat-3358-401.html#post484828