View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 21 ian 2010, 17:00:09
vadmin's Avatar
vadmin vadmin este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 45
Date: 182cm, 77kg
Mesaje: 1.886
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 31 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Cum aflu mai rapid info nutritive despre alimente?

Citat:
Anterior postat de himmelen Vezi mesajul
Poate nu inteleg eu cum functioneaza...vreau sa vad, de ex. ce anume si cat % fier, calciu etc contine spanacul..ori altceva.cum fac sa gasesc mai rapid. pt ca eu ma fol. de optiunea calorii/cauta denumirea alim. apoi tre sa aleg din lista. exista o varianta mai rapida?
daca e aceeasi varianta, iertati-ma pt. timpul irosit
Din punct de vedere gasire a valorilor nutritive pentru un aliment nou, mai simplu de atat nu se poate, pentru ca asa functioneaza un mecanism de cautare.

Calculatorul de calorii mai are un mecanism care te poate ajuta si anume alimente favorite.

Daca ai alimente pe care le folosesti mai des pentru meniu, din lista de alimente gasite, foloseste legatura "Adauga la favorite".

In partea dreapta in sectiunea "Alimentele tale favorite" vei gasi mai rapid aceste alimente fara a fi nevoie de o cautare data viitoare pentru acele alimente.

Cat despre alte valori nutritive suplimentare la cele existente deja (calorii,proteine,grasimi,carbohidrati,sare,colest erol,fibre,etc.), cum ar fi Fe, Ca, etc. momentan inca nu le avem disponibile.
Răspuns cu citat