Subiect: Jurnal Koryna83
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 07 iul 2011, 15:46:58
Maryyana's Avatar
Maryyana Maryyana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 27 iun 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Hipocalorica
Date: 170cm, 73kg
Mesaje: 132
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Jurnal Koryna83

Citat:
Anterior postat de koryna83 Vezi mesajul
buna fetelor! azi m-am hotarat sa fac si un minijurnal. eu sunt corina, am 27 ani si traiesc in italia. telul meu este sa slabesc 10 kg. stiu ca nu e f. usor dar.....incercam. kilogramele mele sunt localizate in zona soldurilor(in rest avand o conformatie normala). o alta problema a mea ar fi osatura ptr ca e groasa si asta ma impiedica sa fiu chiar o filiforma dar vreau sa slabesc aceste 10 kg ca sa vad daca soldurile mai ies in evidenta. am un stil de viata sedentar, la serviciu stand 9 ore pe scaun in fata calculatorului iar seara nu reusesc sa recuperez foarte mult intrucat trebuie sa rezolv facendele casei si nu prea am timp de sport. tin sa precizez ca organismul meu nu reactioneaza prea bine la slabit intrucat de-a lungul timpului l-am supus la diete(cu efect yo-yo) si acum se adapteaza cam la orice. sper sa gasesc in voi sprijinul de caream nevoie si sa reusesc. sper sa ma primiti alaturi de voi. va pup
Te primim, bineneteles!

Daca programul iti permite poti sa recurgi la o dieta cu mese regulate. cu 3 mese principale (micul dejun, pranz si cina) si 2 gustari intre micul dejun si pranz si intre pranz si cina. Iti spun si proprie experienta ca am inceput dieta, mananci si sanatos, si e si satios si daca mananc putin si des nu vei simti foamea.

Te pup si sa ma anunti ce dieta ti-ai propus sa ti.