View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 10 iul 2011, 09:46:58
Alexik's Avatar
Alexik Alexik este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 30
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 4.433
Aprecieri acordate: 30
Am fost apreciat(a) de 36 ori in 31 mesaje
Implicit Re: Jurnal Christine A

Citat:
Anterior postat de Christine A Vezi mesajul
Buna tuturor,
numele meu este cristina si vreau sa slabesc, TREBUIE sa slabesc. am 1,70 m inaltime si 92 kg . kg s-au acumult in urma a 3 sarcini consecutive... Inainte de prima sarcina aveam 50 kg,eram o slabuta.
imi doresc foarte mult sa slabesc si pentru ca tatal meu are diabet si mereu am fost atentionata ca daca nu voi avea grija de greutatea mea am toate sansele sa mostenesc aceasta boala.
pot sa va mai zic despre mine ca am si ceva experienta in ceea ce priveste dietele...am tinut de cateva diete cu diverse rezultate. dar pentru ca acum trebuie sa slabesc atat de mult nu vreau sa mai urmez o dieta de asta drastica care imi ofera rezultate rapide dar nu e chiar atat de sanatos. ideea e ca imi doresc sa imi schimb oarecum stilul de viata ,sa invat ce, cat si cand sa mananc.
imi doresc sa fac si mai multa miscare, am o bicicleta de fitnes si ... 2 copii mici ...asta inseamna muulta miscare.
maine e luni si mi-am propus ca de maine sa incep
orice sfat,idee,parere sunt binevenite pentru ca vreau sa reusesc ,TREBUIE sa reusesc...
Buna Cristina.Felicitari pentru copii si sa fie sanatosi
Daca nu vrei rezultate rapide eu zic sa urmezi regulile de baza:Cat mai putine mancaruri prajite , dulciuri mai rar , paine mai rar si neagra(integrala ), zahar cat mai putin..si putina miscare
Nu-ti recomand sa urmezi cumva hipocalorica in care sa ai doar 1000kal pe zi pt ca este prea putin pt greutatea pe care o aia cum.
Eu zic sa urmezi regulile stiute de toata lumea si cand ajungi la niste kg mai putine sa cresti intensitatea sportului si sa te axezi mai bine pe dieta
__________________
If you want something you’ve never had, than do something you’ve never done