Subiect: Jurnal miras
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 16 iul 2011, 09:55:57
Madalina Nenciu's Avatar
Madalina Nenciu Madalina Nenciu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 sep 2010
Locaţie: Slobozia, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Slabesc cu principii alimentare sanatoase
Date: 168cm, 96.5kg
Mesaje: 2.371
Aprecieri acordate: 482
Am fost apreciat(a) de 521 ori in 246 mesaje
Implicit re: Jurnal miras

Citat:
Anterior postat de miras Vezi mesajul
buna!
sunt miras. am 37 de ani si 70,5 azi. ieri am avut 70.8. sunt semi-sedentara datorita imprejurarii in care ma aflu. singurul sport pe care pot sa l practic e bicicleta, dar nu pot iesi mereu pentru ca ori sunt impiedicata din cauza imprejurarilor, ori ploua.
mi am fixat targetul de 59 de kilograme pentru ca, anul trecut in octombrie atat cantaream. sunt predispusa la ingrasare, imi place sa mananc, nu cunosc masura si nu stiu cand sunt satula, mi e vesnic foame. imi plac dulciurile, reusesc foarte greu uneori sa ma abtin, mai mult decat atat sunt tentata pentru ca trebuie sa cumpar dulciuri zilnic si uneori mai trebuie sa le si fac, iar daca imi trec prin mana, doar o bucatia imi zic, apoi nu mai reusesc sa ma abtin.
alimentele mele preferate sunt: orezul si rosiile.
am gastrita, de cateva zile trebuie sa iau pansament gastric si am fost operata de hernie de disc. am neaparat nevoie sa slabesc cele 10 kile propuse, ca sa nu mi le mai car.
mi ar prinde foarte bine orice sfat cu tipuri despre diverse mancaruri in care sa pot include cele 2 alimente pe care oricand le mananc cu foarte mare placere.
am citit mult pe site de cateva zile, am aflat lucruri noi. ma voi stradui sa mi cantaresc mancarea ca sa pot afla caloriile zilnice.
prin jurnal, imi doresc sa ma ajutati sa aflu si sa ma oblig intrun fel sa fiu constanta si sa ma stradui.
Buna Miras!!Bine ai venit printre noi!!!
Te felicit pentru ca te-ai decis sa faci ceva pentru sanatatea ta!!mai ales ca spui ca ai avut si probleme dure de sanatate(operatie etc);
Te-as sfatui mai intai de toate sa te gandesti bine cum ti-ar placea sa mananci, sa studiezi dietele din site si apoi sa te decizi asupra uneia!!
Ne poti prezenta un meniu dintr-o zi obisnuita de-a ta??
Sport, e bine si bicicleta, daca conditia ta nu-ti permite mult efort, mai bine alegi sa te recuperezi intai de toate!!
Te pup!!
Multa bafta!!Sigur vei reusi!!
__________________

Jurnalul meu



“Trebuie să începi să te gândești la tine, că devii persoana care vrei să fii” – David Viscott