View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 25 iul 2011, 19:40:40
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit re: Jurnalul unei invingatoare Lauritza

Citat:
Anterior postat de lauritza Vezi mesajul
Salutare fetele! Am zis ca nu-i cazul, dar uite ca s-a intamplat...mi-am deschis jurnal! Va astept aici la sueta ori de cate ori aveti timp si chef!
Pentru cele care nu ma cunosc, nu sunt multe de spus...am 35 de ani,sunt miniona, din 9 mai am inceput dieta dukan, aveam 60,7kg, in prezent am 52...deja mi-am depasit tinta!
In clasa a VIII a aveam 53 de kg, asa ca stau f. bine in prezent! Sunt super multumita de rezultat, dieta am gasit-o pe net si pot spune ca m-a ajutat sa slabesc usor, repede si frumos!
Cel mai mult in viata mea am avut 85 kg in 2007, cel mai putin, 48kg in 2000 dupa o interventie chirugicala...
Acesta a fost primul si ultimul mesaj scris corect...de aici incolo uit de majuscule...(dar nu si de cratima!)
Felicitari pentru faptul ca ti-ai atins scopul,ai ajuns la greutatea dorita,si mai mult,ai muncit in plus si ai slabit "in plus"Ti-ai facut jurnal tocmai acum cand ai ajuns la mentinere?
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]