View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 15 aug 2011, 09:28:00
Animis23's Avatar
Animis23 Animis23 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit re: Jurnalul unei viitoare bunici - Carmen789

Citat:
Anterior postat de Carmen789 Vezi mesajul
Am avut norocul sa fiu o slabuta in copilarie.adolescenta si pana aproape de 30 de ani.Dar nimic nu e vesnic nici macar silueta mea. De la 63 am ajuns la 95 Kg au venit incet dar sigur din mai multe motive dar principalul a fost nemultumirea din viata de cuplu.Lipsa banilor,a unui loc de munca ,m-au facut sa intru in depresie si sa-mi gasesc refugiul in bucatarie.
Se spune ca e rau cu rau dar mai rau fara rau.Pentru ca imi doream o alta viata ,Dumnezeu mi-a dat vaduvia.Am ramas singura cu doua fete inca mici si am intrat iar intr-o depresie urata si grea.Din cauza greutatilor vietii am slabit 15 kg.De 3 ani insa am ramas la aceiasi greutate cu mici plusuri sau minusuri.Am incercat diverse diete dar motivatia era zero.
Acum sunt hotarata sa devin o slabuta pentru nepotelul pe care-l asteptam in curand.
M-am documentat si m-am hotarat pentru o dieta sanatoasa,echilibrata si nu foarte scumpa.
Maine va fi prima zi si de abia astept sa vin de la munca sa scriu in jurnal
Succes mie
La multi ani doamnelor ce-si serbeaza azi ziua onomastica
Bine ai venit in comunitate.

Imi pare rau ca ai avut parte de atatea greutati in viata, iar ele si-au pus amprenta asupra fizicului si psihicului tau. Cu o alimentatie sanatoasa iti poti gasi echilibrul de care ai nevoie. La ce dieta te-ai hotarat?

Asteptam mesajele tale, suntem alaturi de tine!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]