Subiect: Jurnal Karina
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 04 sep 2011, 20:39:30
just21's Avatar
just21 just21 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 29 aug 2010
Locaţie: somewhere, Romania
Vârsta: 30
Dieta: ...
Date: 162cm, 60.5kg
Mesaje: 1.858
Aprecieri acordate: 10
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 30 mesaje
Implicit Re: Jurnal Karina

Buna Karina! Bine ai venit! Tocmai ti`am citit povestea! Seamana atat de bine cu a mea...Exact aceleasi probleme le`am avut si eu ca si tine.Aici vei gasi ajutor si sprijin din partea fetelor!
Ma bucur ca constientizezi ca ai o problema cu alimentatia si te felicit pt ca ai avut curajul sa ceri ajutor la timp.
Parerea mea e ca trebuie sa reintroduci incet si cate putin tot ce ai scos din meniul tau zilnic si sa nu te lasi de sport.Daca iti numarai si caloriile atunci incearca in fiecare saptamana sa cresti nr lor cu cate 50 cal -100cal sa vezi daca te mentii sau te ingrasi.Eu asa am facut dupa perioada mea de infometare pana am ajuns la 1100 cal si nu m`am ingrasat o perioada insa de la medicamente am acumulat 5 kg de care vreau sa scap cat mai repede.Sper ca intr`o luna sa reusesc si sa ma pot concentra si eu pe scoala.
Ceea ce e un adevarat semnal de alarma ca ceva se intampla cu organismul tau este lipsa ciclului.LA mine acest lucru a reprezentat inceputul anorexiei nervoase cu care inca si azi ma lupt.Exact asa am patit si eu..Insa eu am lasat sa treaca 9 luni pana sa merg la doctor.Eu ti`as recomanda sa dai o fuga pana la medic si sa nu lasi ca aceasta problema sa se agraveze pentru ca dupa aceea poate fii in defavoarea ta.Stiu ce greu e sa fii stresata de dieta si de scoala, mai ales ca pt amandoua va fii un an greu.Mult succes!!

p.sSi eu tot la medicina vreau sa dau ..deci e clar ce doctor cu probleme de alimentatie voi fii si eu(...
__________________


Ultima dată editat de just21; 04 sep 2011 at 20:48:55.