Subiect: Jurnal ade24
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 19 sep 2011, 18:37:48
andra_aly's Avatar
andra_aly andra_aly este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Jurnal ade24

Buna ade si bine ai venit printre noi Imi pare rau ca nu am raspuns mai repede, sper ca nu ne-ai uitat
Ai scris chiar in perioada vacantei si multe slabute au fost plecate. Dar sper sa te intorci si sa pui osul la treaba aici cu noi
Deci, am citit povestea ta , m-am regasit putin sa stii ca si eu am inceput sa ma ingras cand am venit in italia. bine ca m-am oprit la timp
Ce sa zic...muncesti tare mult. si banuiesc ca nici cu mancarica nu iti e usor asai? dar trebuie sa poti. nu neaparat pentru kg si pentru sanatate in primul rand
Cat despre apa... intr-un fel te inteleg dar de cand am patit-o crede-ma ca beau apa ca o rata
Am ajuns la spital si era sa fac un blocaj renal cand doctorul a auzit ca beau cateva guri doarsi nici alea dar in schi9mb beau cola, a zis ca de ce ma mai mir
asa ca am inceput de frica sa o beau. acum imi cere organismul. nu ma simt bine fara apa. gandeste-te , eu care de abia deam un pahar, ajung acum si la 3.5 l daca ma stradui.
Ce sa zic, este de stiut ca ajuta la slabit, este ok pentru celulita. ne hidratam. acum nu crede ca daca bei apa dispare celulita sau altele. dar daca le pui toate impreuna: un stil de viata sanatos, adica sport si alimentatie corecta + apa + masaje atunci fi sigura ca merge treaba.
in plus, apa ne ajuta sa ne mentinem tineretea si frumusetea. Consumul ridicat de lichide ne ajuta sa avem o piele tanara, frumoasa si hidratata.
Te asteptam pe aici cu vesti , suntem alaturi de tine