View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 05 feb 2010, 19:55:33
dorutza's Avatar
dorutza dorutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: faza de platou...

Citat:
Anterior postat de Diviana Vezi mesajul
Buna,

eu tin o dieta hipocalorica si incerc pe cat se poate sa nu amestec prea mult proteinele cu carboh. (mai exista si multe alte mici detalii - ceai verde, apa multa etc- insa in mare cam asta e regimul meu).

ma canteresc joia si am observat ca nu am mai slabut deloc (eu am inceput de la 60kg, insa aveam 57 kg cand am descoperit siteul).

din experienta proprie mi-am dat seama ca am intrat in faza de platou si pt ca si asa caloriile erau putine am decis sa provoc un mic soc organismului si am mancat ieri si azi mai mult si mai putin restrictiv (am introdus glucide mai multe).
maine revin la normal - sper sa ma fi ajutat.
daca aveti sfaturi mai bune, le astept cu mare drag.
buna..
observ ca avem aceeasi inaltime si aceeasi varsta. cred ca am intrat si eu la platou, sau se misca mai incet cantarul, ca de o saptamana tot atata imi arata

tu de cat timp stagnezi? si in cat timp ai slabit cele 4 kg?
poti sa faci mai mult sport ca sa accelerezi procesul
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat