Subiect: Jurnal zozolina
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 06 feb 2010, 14:44:39
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal zozolina

Citat:
Anterior postat de zozolina Vezi mesajul
Buna fetelor,
M-am gandit sa va povestesc putin din din experienta mea referitoare la slabit.
Pana sa ajung la facultate eram o tipa slaba faceam miscare mereu(eram in echipa de volei si faceam 10 ture de stadion o data la cateva zile).Cand am ajuns la facultate stiti cum e mancat aiurea la ore tarzii, stres, cafele, junk food si am pus pe mine. De la 50 kg la finele liceului am ajuns la finele anului 1 la 60 destul de mult. Si in anii urmatorii am tot pus am incercat o dieta am slabit am pus la loc. La termnarea facultatiii avea.....65 kg. Eram de nerecunoscut. Noroc sa sotul meu atunci iubit era cu mine din liceu. Am inceput sa lucrez si am mai slabit dar nu ma omoram sa tin cont de prea multe.Ce sa zic am ajuns in ianuarie 2007 sa am 71 kgAtunci am zis stop gata nu se mai poate. Am inceput sa ma duc la o sala de fitness de 3/sapt. si sa tin un mic regim facut de mine. Timp de 2 sapt am mancat dimineata un iaurt mare cu fructe sau simplu/branza, fructe pt cele 2 gustari, la pranz supa /ciorba de legume si pt cina branza cu rosii/spaghete cu sos de rosii/salata de fructe/iaurt. In cele 2 sapt am dat 5kg cam mult da na ma simteam bine si mi se facuse stomacu micut. Am revenit la mancare normala dar puteam sa mananc doar jumatete din cantitatea de dinainte. La sala nu prea imi placea si am gasit cu o prietena un tip care faceam tae bo. Auzisem de acest sport si vazusem era super. In 4 luni cu slabit cu tae bo de 3/sapt si mancat din toate cate putin si pana la ora 18 cam 14 kg. Specific ca in 2007 septembrie urma nunta. Dar in iunie cand ajunsesem la greutatea de...57 kg am ramas insarcinataPe sarcina am luat numa 28 kg. La 2 luni Delia fetita mea nu a mai vrut san si m-am dus iar la tae bo in 3 luni am dat 13kg. La un moment dat nu am mai putut merge la tae bo si nu am mai slabit am ramas cu 65 kg multa vreme. Anul trecut am mai mers la tae bo si am mai slabit 5 kg. Si de cand m-am lasat am pus 2 kg l-eam dat jos si tot asa o tin din 2009. Acum sper sa gasesc timp sa ma duc iar la tae bo se pare ca doar cu sport si regim se poate. Daca aveti intrebari fetelor nu ezitati.
Buna Zozolina si bine ai venit printre noi

Felicitari pentru concluzia trasa de tine, intr-adevar prin sport si regim kg cu siguranta vor pleca.

Felicitari si pentru fetita ta, sa iti traiasca si sa fie sanatoasa.

Acum banuiesc ca esti la greutatea dorita sau nu?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii