View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 06 oct 2011, 21:06:55
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit Ana Maria (adrianapop78)

Citat:
Anterior postat de adrianapop78 Vezi mesajul
Buna sunt Adrriana mi am facut un jurnal am mai scris mesaje .Abia acum m am familiarizat cu situl pentru ca nu am avut timp prea mult sa stau pe site .Am inceput de azi propiu zis o dieta a mea dar credeti ma ca am mancat prea mult decat mi as fii imaginat si nu stiu de ce.Eu cred ca daca scriu ce am mancat am sa reusesc pana la urma sa ma abtin
dimineata am mancat
o rosie mijlocie cu branza si doua felii de paine o cana cu ceai verde
la ora 14 dupa masa am mancat 3 sarmale cu smantana si doua felii de paine
la ora 16 am mai mancat 2 sarmale
la ora 17 am mancat doua felii de piza
si la ora 20 am mancat un pic de gratar si o ciocolata mica
mentionez ca dupa ce am mancat la pranz am facut o plimbare de30 de minute cu bicicleta
dupa cce am mancat pizza am facut o plimbare de 1 ora jumate cu bicicleta
si seara nu am mai facut miscare
Miscare fac deja de 3 ani in fiecare zi cate o ora dar dupa cum mananc acum degeaba fac miscare ca nu voi slabii dar adevarul este ca ma mentin raman mereu la 68 de kg si acum 3 ani am avut 78.Mi as dori sa am 59 de kg ajutati ma ca morrrrrrrrrrrrrr
salutare!!!
bine ai venit in randul slabutelor cu jurnal!!!
nu mori ,stai linistita ca nu mori!!!oricum nu stai rau ,adica nu ai de slabit zeci de kg ca si mine!!!
ai vrea sa ti o dieta anume? in afara de mersul pe bicicleta mai faci si altceva ?aerobic ,sala ..etc!
iti urez multa bafta!!!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]