View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 08 oct 2011, 10:15:51
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnal Ileana (ilemara)... catre normalitate

Citat:
Anterior postat de ilemara Vezi mesajul
Doamnelor ..ma inclin ! va admir ambitia si determinarea !

Eu sunt Ileana ,mamica de fetita de 6 ani ,sunt din Constanta -am 37 ani si 70 kg(off ..urat!)...in urma cu 2 ani aveam 56kg ..dar ceva a luat-o razna si am pus kg incet ..incet ....
..desi nu mananc necontrolat(cred eu si fac sport macar de 2 ori pe saptamana cate 1.30-2 ore .

Am incercat si electrostimularea la pachet cu masaj anticelulitic (sa zic ca parca arata mai bine pielea ..)..acum sunt in "mijlocul "unui pachet de liposuctie virtuala cu tunel cu infrarosii si presoterapie -la acesta scad cate 1 cm la sedinta dar pana la urmatoarea il pun la loc

Evident ca am dat vina pe varsta ..tiroida etc ..DAR ..GATA CU SCUZELE ..trebuie sa fac ceva pentru a reincapea in hainele mele si pentru a-mi placea din nou imaginea din oglinda .

Am fost deja la un endocrinolog si astept acum rezultatele analizelor pentru a vedea daca este ceva in neregula ;saptamana viitoare programez si o vizita la ginecolog ..am si un chist ovarian de vreo 2 ani (evident ca si pe el il suspectez de ceva kg in plus )-dupa ce descopar /elimin eventualele probleme medicale ma apuc de dieta .

Inca nu m-am hotarat ce dieta ..daca aveti ceva sugestii ..va rog !

O zi buna si cat mai multe kg in minus !

ps:

Daca nu am scris ce trebuia in acest prim mesaj va rog iertati-ma ..inca nu m-am familiarizat cu site-ul ..dar o voi face in curand !
salutare!!!
bine ai venit!!!
sunt sigura ca ,dupa aflarea rezultatelor,vei alege o dieta care crezi ca ti se potriveste !!!
felicitari pt sport!!!
multa bafta!!!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]