View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 16 oct 2011, 16:01:07
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Cum fac pe Yahoo sa nu mai primesc in Spam mesajele de la Slabute.ro?

Buna ziua slabutelor,

Readuc acest subiect in discutie.

Zilnic primim mailuri de la slabute care ne spun ca nu au primit mail-ul de activare cont (deci o slabuta inregistrata, nu o persoana necunoscuta, care vrea sa isi activeze contul si nu poate)... numarul cu astfel de cazuri a crescut foarte mult.

Este clar cat de mult ne "iubeste" yahoo, dupa cateva zeci de sesizari facute, in zadar...

La aceasta "catalogare" mai contribuie si cateva persoane "foarte dedicate comunitatii" care mai intai au profitat de ajutorul care li s-a oferit si dupa au marcat intentionat notificarile la subiectele abonate ca SPAM. Important este ca acei utilizatori si-au facut cont, de ce sa isi poata face cont si restul, nu?! (apropo, yahoo trimite un forward cu toti cei care marcheaza mailurile Slabute ca SPAM, deci persoanele in cauza se cunosc)

Voi primiti mail-urile de pe Slabute in Inbox sau SPAM? (am pus si un chestionar)

Este foarte important acest aspect deoarece Slabute.ro nu are cum sa evolueze in contextul in care mesajele (inregistrare, activare cont, etc) nu ajung la slabute. In plus, faptul ca unii utilizatori bifeaza notificarile ca SPAM contribuie la extinderea acestui fenomen daunator comunitatii. Cateodata am impresia ca Slabute nu este o comunitate pentru stil de viata sanatos, ci un site care se ocupa cu chestii ilegale si de aceea trebuie blocate mail-urile, ca nu cumva sa dauneze oamenilor.

Deja se ia in calcul restrictionarea adreselor de e-mail pe yahoo la inregistrare. Exista si servicii cu bani de acceptare a mail-urilor yahoo in Inbox, cost care ar trebui suportat de catre utilizator.

Marcarea mesajelor ca SPAM inseamna o activitate daunatoare comunitatii si inseamna costuri suplimentare (avocat, resurse).
Exista metode de dezabonare la subiecte, stiri, etc., acestea functioneaza perfect.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat