View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 24 oct 2011, 13:50:33
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul alexandra123...vreau sa fiu slabuta..!

Citat:
Anterior postat de alexandra123 Vezi mesajul
Buna fetelor!
Ma numesc Alexandra, am 22 de ani si sunt din Brasov! Am foarte mare nevoie de voi.
Am sa va spun povestea mea, incerc sa slabesc de aproximativ 3 ani, insa dau dintr-un esec in altul, am incercat multe diete care cred eu sunt nesanatoase. Am avut 66 de kg cand am inceput prima mea dieta care a fost dieta disociata intr-un mod mai drastic, slabisem cateva kg insa le-am pus inapoi repejor, am ajuns la 68 de kg dupa aceasta experienta. Dupa am incercat multe diete care minuni dar fara rezultat, sau cu rezultate negative.am avut momente in care fara sa imi dau seama ma infometam, am ajuns la 72 de kg. Vara aceasta am apelat din nou la dieta disociata, am ajuns la 67 de kg in 2 luni. Dar acum o saptamana am vazut ca am ajuns la 76 de kg, am cautat mult o dieta sanatoasa asa am dat de voi, aici am vazut multe fete care au slabit mult si sanatos cred ca de voi am si eu nevoie. Zona cu probleme este burta si soldurile.
Sunt foarte hotarata si va rog sa imi spuneti cu ce dieta as putea slabi sanatos.
salutare!!!
bine ai venit!!!
este bine daca esti hotarata!!!
sport faci?

multa bafta!!!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]