View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 01 nov 2011, 12:10:20
pinksirena's Avatar
pinksirena pinksirena este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 17 iul 2011
Locaţie: bucuresti, Portugalia
Vârsta: 37
Dieta: Echilibrata
Date: 166cm, 61.9kg
Mesaje: 1.257
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal by gyana13

Citat:
Anterior postat de gyana13 Vezi mesajul
Buna tuturor slabutelor.Numele meu este Georgiana, am 24 si sunt mamica de 10 luni, si in urma sarcinii am ramas cu burtica, nu prea mare...dar se vede urat.De 12 zile am inceput o dieta cu tarate de grau si ceai de soc. Sa iau cate 2 lingurite de tarate de 5 ori pe zi si sa beau cate 3 cani de ceai de soc.E drept ca in 6 zile am slabit 900gr, dar imi e greu sa nu mananc dupa 6-7 seara si s renunt la dulciuri.Am momente cand nici nu ma ating de dulciuri si nici nu ma gandesc la ele....offf dar ispitele astea isi baga coada, inainte nu mancam nici paine...dar acum as manca si cate o paine...offff..Mi-am luat banda de alergat de o saptamana si ma gandesc ca facand aproape zilnic minim 30 minute de banda ca intr-o zi o sa scap si eu de burtica urata.Exista o cura in care sa slabim si sa ni se traga si burta.....nu cred...eu va pup pe tote slabutele, mult spor si vointa la slabit,si sunt nerabdatoare sa ascult sfaturile voastre.
Buna!Felicitari pt bebe!Normal ca exista o dieta pentru ceea ce vrei tu,alimentatie sanatoasa si sport(aerobic).Ca sa arzi grasimea indiferent de unde trebuie sa ai un deficit de 500 de calorii (reduse din mancare)si sa arzi 500 calorii prin sport.Adica sa ai un total de 1500 de calorii pe zi ca sa slabesti 1 kg pe saptamana si mai ales sa nu slabesti masa musculara.E important sa faci cel putin 45 min aerobic intr-un ritm moderat ca sa arzi grasimea.Succes!