View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 10 feb 2010, 15:50:00
DrIulia2010's Avatar
DrIulia2010 DrIulia2010 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 173cm, 55kg
Mesaje: 2.451
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 17 ori in 13 mesaje
Implicit Re: bebelusha's playroom

Citat:
Anterior postat de bebelusha Vezi mesajul
Bun..mi-am facut si jurnal...Acum mai ramane sa ma si tin de el...sa vedem: 24 de ani si 64 de kg.Nu e bine. Am 3 sapt de cand mananc din 2 in ore(adik incerc), beau peste 2l apa plata si ceaiuri diuretice. Nu manac prajeli, ,carne doar de pui si peste. Dulciuri, mai am scapari dar nu prea mari. Nu mananc dupa ora 6(daca mi-e foame, beau ceai de memorie si somn bun ca are un gust bleah de nu-ti mai trebuie nici pe mama.. Inca nu m-am cantarit, dar nici sperante nu-mi fac. Sport doar de acasa la serv si invers(vreao 30 de min dus si inca 30 intors) rusine sa imi fie.Am zis ca ma apuc de sala in aprilie, dar pana atunci vreau sa fac acasa.
Meniu pe azi:
7 si 15: 2 felii de paine neagra cu unt si dulceata si o cana ceai
10: cafea cu laptic
pe la vreo 11:30: jumate de sandvis cu paine neagra,unt telemea si frunze de salata
pe la vreo 13/14: biscuiti vreo 70gr
apa cred ca 1l max si ceaiuri diuretice
Cam atat pe azi...ca mi-s la serv.
Bye

Buna.
Ai spus ca vrei sa slabesti..ok,atunci cat mai putina paine,fara biscuiti(contin faina,zahar,etc)
Calculeaza-ti necesarul de calorii zilnice.Daca mananci mai putin decat ai nevoie corpul tau se va bloca si nu vei slabi.
DrIulia2010, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2188 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1671 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]