View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 02 dec 2011, 12:49:10
kisa's Avatar
kisa kisa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 aug 2011
Locaţie: Valenii de Munte, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Dukan
Date: 160cm, 70kg
Mesaje: 5.575
Aprecieri acordate: 669
Am fost apreciat(a) de 1.042 ori in 683 mesaje
Implicit Re: Jurnal Ebony - Loc de dat cu capu'

Citat:
Anterior postat de Ebony Vezi mesajul
Salut voios de pionier in d'ale slabitului pentru toate slabutele care binevoiesc sa-mi calce pragul!
Desi ma simt un pic ca la o intalnire AA voi ignora piticeii cei nepoliticosi si ma voi prezenta cat pot de scurt(sper)...
Ma numesc Irina,am 25 de ani,55 de kg depuse deloc uniform pe 158 cm si mi-am schimbat stilul de viata in urma cu 2 ani cand cantaream vreo 75-80 de kg.In aproximativ un an am slabit cu sport si dieta si de un an ma mentin sa zicem...facand sport si mancand cat se poate de curat...
Toate bune si frumoase daca ar fi ramas asa daaar in vara am pus vreo 5 kg care nu se mai dau duse nicicum.
Asadar am zis ca am nevoie de mai multa disciplina si de o monitorizare stricta pe care sper sa o obtin dand zilnic raportul in prezentul jurnal.
Cel mai mult vreau sa lucrez la capitolul sport si sa cresc gradul de dificultate si numarul antrenamentelor de la 3-4 pe saptamana la 5-6 pentru ca ma tot lupt cu o constitutie para foooarte incapatanata.
Deja m-am lungit cam mult asa ca o sa inchei spunandu-va ca va astept cu drag pe la mine si va multumesc anticipat daca va veti face timp sa ma mai urecheati si pe mine din cand in cand.
Pupaturi!
Buna! Pai lectiile vad ca le-ai facut, de ce sa te urechem? Succes si fortza!
kisa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1750 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1233 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 976 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]