View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 14 feb 2010, 16:02:38
sunshine's Avatar
sunshine sunshine este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 oct 2009
Locaţie: acasa, Romania
Date: 165cm, 64kg
Mesaje: 5.016
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 4 mesaje
Implicit Re: aerobic incepatori iasi

Citat:
Anterior postat de meda Vezi mesajul
Buna,
Si eu am inceput lupta cu kilogramele.
Imi doresc sa fac aerobic si doresc informatii despre o sala din Iasi unde sa existe program si pentru incepatori. Mi-am facut abonament undeva insa la prima sedinta nu am rezistat decit 10 minute. Ritmul era prea alert si eu nu am stiut cum sa imi dozez efortul pentru a putea rezista pina la sfirsit.
Va multumesc pentru orice informatie despre o sala sau despre cum sa incep sa practic aerobicul.
de ce nu incepi intai sa faci acasa? faci asa usor, in ritmul tau, cauta aici pe site..gasesti destule filmulte cu sport , lejere chiar., si dupa ce capeti un pic de experienta, atunci sa mergi la sala.
oricum nu e rentabil sa platesti un abonament la sala si sa profiti de el doar 10 min
sunshine, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
sunshine, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2287 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1770 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1771 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat