Subiect: Jurnal-Cora
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 03 mar 2009, 11:18:55
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de cora Vezi mesajul
Salut la toata lumea,
Sunt cam noua pe aici, dar vreau sa ma alatur si eu celor care vor sa faca ceva bun, o schimbare, in viata lor...
Nu urmez un regim, dieta, sau ceva de genul acesta, doar mi-am schimbat modul de a ma alimenta...imi doresc sa reusesc, desi am muuuulte kg in plus. Nu am pretentie de fotomodel, vreau doar sa fiu sanatoasa, sa-mi gasesc haine de cumparat fara sa se uite vanzatoarea stramb la mine...
Bine ai venit Cora! Ma bucur ca ti-ai deschis un jurnal, semnifica un inceput bun, important este sa il urmezi si sa nu te abati din calea pe care ti-ai propus-o.

Noi te primim in gasca noastra cu cea mai mare placere. Noi toti nu avem pretentii de fotomodel, vrem sa avem un stil de viata sanatos pe care sa il urmam si sa nu ne distrugem stomacul, imunitatea, etc.

Nu trebuie sa te deranjeze cum se uita vanzatoarea la tine. E un lucru urat. Daca ar avea un pic de omenie ar incerca sa ajute, pentru ca kg in plus nu sunt numai o problema estetica ci si una de sanatate, deci nu poti sa iti bati joc de om din cauza lor

Iti doresc sa ajungi la silueta pe care ti-o doresti, te sfatuiesc sa iti alegi un drum lung dar sigur. Noi vom fi aici sa te sustinem

__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii