View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 31 mai 2009, 21:03:18
mishutza's Avatar
mishutza mishutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Dieta alcalina-impotriva cancerului

Se pare deci ca sunt alimente alcaline si acide,dar si alimente ce produc reactii acide sau alcaline.In romana nu gasesc prea multe articole,incerc sa vad ce gasesc in engleza si germana.Cred ca imi mut jurnalul aici,asa sunt de incantata.Mi se pare incredibil ca nu se stiu mai multe lucruri despre acest fel de alimentatie,tinand cont ca nici o boala nu s-ar dezvolata intr-un mediu alcalin.
Slabuta,vezi ca chestia de pe pielea capului despre care vorbeam acu ceva timp e tot o treaba de ph al pielii.
Se pare ca acest mod de viata este folosit ca tratament impotriva cancerului de medicina alternativa.Si totusi,si medicina clasica il foloseste,asta din experienta mea.
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat