Subiect: Jurnal Karmen737
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 16 ian 2012, 11:42:37
niculina04's Avatar
niculina04 niculina04 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2011
Locaţie: ????????, Romania
Date: 161cm, 91.9kg
Mesaje: 5.938
Aprecieri acordate: 6.584
Am fost apreciat(a) de 4.410 ori in 2.720 mesaje
Implicit Re: Jurnal Karmen737

felicitari pt iinitiativa de a intra in comunitatea viitoarelor slabute...........nici eu nu pot sa tin o dieta anume pt ca sunt o pofticioasa si sigur as manca ceva in plus si rezultatul ar fi zero dar incerc sa combin ce imi place si cu ce ma ajuta sa slabesc
Nu am putut renunta la dulciuri in fiecare zi gust cate ceva cel mai des cioc neagra 86%,carnita de porc (am noroc ca nu papa nici restul decat f rar)o data pe luna o bucata ,prajeli deloc .......in schimb mananc fffffffffff multe legume in salate ,fierte,la abur ,gratinate cu un pic de ulei de masline,piept de pui la gratar ,peste la abur si supe sau ciorbe de legume inainte sa umplu stomacul bine...........sport de 4 ori pe sapt alergare cate 40 min + exe acasa de 3 ori pe sapt sedinta de 50 min si vointa multa ,multa ,doar ca eu m_am lasat pe tanjeala de o perioada si stagnez mai mult,am spart si cantarul si tre sa i-au altul dar imi e teama,stiu doar ca tre sa slabesc inca 12 kg si o sa reusesc pana la vara sa merg la plaja mi sexy...........lasa prietenele ,nu tre sa stie ce faci la tine acasa ,iar cand mergi in vizita doar gusta cu ce te servesc si gaseste un motiv pt care nu vrei suc si vrei apa......a,si apa 2 l pe zi te ajuta,hai ca am facut o poezie f mare sper sa te ajute ,insa totul depinde de tine
niculina04, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2413 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1896 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1639 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]