Subiect: Jurnal elena2629
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 16 ian 2012, 17:23:13
mutulica's Avatar
mutulica mutulica este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 17 mar 2011
Locaţie: Ankara, Turcia
Vârsta: 38
Dieta: alimentatie sanatoasa+sport
Date: 170cm, 82.5kg
Mesaje: 13.059
Aprecieri acordate: 4.276
Am fost apreciat(a) de 3.645 ori in 2.761 mesaje
Implicit Re: Jurnal elena2629

Citat:
Anterior postat de elena2629 Vezi mesajul
Buna ziua!
Iata ca am ajuns si la capitolul acesta in viata mea.Pentru inceput am 54 de kg la o inaltime de 1,60.As putea spune ca nu e grav insa nu ma simt bine in pielea mea dat fiind ca nu sunt proportionala,adica partea de sus e ok dar am fundul si picioarele mari.
Primul meu scop este sa scap de 4 kg.
Am un bebe de 1 an jumate.In sacrcina am luat 30 de kg pe care le-am dat jos in 9 luni fara nici o dieta,de altfel ma aflu in fata primei diete din viata mea.Am ramas de la sarcina cu 3 kg in plus care trebuiesc exterminate si cum mie imi plac ciferele exacte vreau sa termin 4.
Cel mai greu imi e sa renunt la dulciuri care sunt pentru mine ca aerul de utile insa am destula ambitie si sper sa reusesc.
Am sa tin acest jurnal sa ma consult cu voi,sa-mi spuneti cand gresesc,cand exagerez si sa ne sustinem reciproc in acesr razboi.
Buna Elena, bine ai venit si bafta la slabit...
Sa-ti traiasca bebe!!!!
Nu ai mult de slabit, deci maninci sanatos si faci sport si o sa slabesti, fara sa tii vreo dieta stricta.....iar daca mai renunti si la dulciuri socoate ca esti o slabuta....
Ma bucur ca esti atit de hotarita si ambitioasa, sigur o sa reusesti...
mutulica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1612 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]