Subiect: Jurnal kasty
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 19 ian 2012, 16:59:42
barbuta's Avatar
barbuta barbuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 16 mar 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Dieta: dieta cu 5 mese
Date: 165cm, 102kg
Mesaje: 5.578
Aprecieri acordate: 1.083
Am fost apreciat(a) de 885 ori in 613 mesaje
Implicit re: Jurnal kasty

Citat:
Anterior postat de kasty Vezi mesajul
Buna dragele mele.
MA MANDRESC CU MAMA MEA! as dori sa spuna fetele mele cand vor avea alaturi de ele o mamica supla.
NU,nu va ganditi ca fetele mele nu ar fi mandre de mine... de altfel nu constientizeaza ele ce inseamna asta deoarece Adelina, cea mare , are abia 5 ani si 5luni iar cea mica Karina are doar 1an si 4 luni; numai ca eu doresc ca atunci cand vor constientiza sa nu se rusineze de mami lor.
Sa va spun povestea mea de la inceput......
Am fost tot timpul o persoana care am avut "cateva kg in plus" niciodata probleme mari, dar nu o persoana supla.Tanara fiind metabolismul functioana bine si mergeam si la sala cand observam eu ca depasesc o anumita limita.
Anii adolescentei au trecut si viata activa s-a schimbat intr-o viata sedentara.
Cand m-am casatorit aveam 80 kg- 2005 , in 2006-2007 dupa ce am nascut prima fata m-am procopsit cu 94kg iar acum dupa ceea de-a doua sarcina 104.
Dupa nastere am ramas cu 104... dar ar fi fost bine sa ramana asa numai ca eu nu....
m-am trezit la realitate cand intr-o dim de iarna m-am suit pe cantar si am avut un soc 112kg.
Am plans de m-am rupt, mi-am certat sotul ca nu ma trage de maneca si ca nu am timp de sala si toate cele..... toata lumea era vinovata numai eu nu.....
Hmmmm realitatea e alta si o stiam si eu
Oricum i-am cerut "mosului"de sarbatori o bicicleta eliptica.... pe care mosul mi-a oferit-o.
Asa ca dragele mele acum nu mai am nici o scuza, realitatea o stiu, v-am descoperit si pe voi si sper sa ma ajutati.
Am inceput sa practic pe bicicleta dar trebuie sa gasesc si o dieta adecvata care sa ma ajute.
Oooooo... m-am intins la vorba cam mult. Sper ca nu am plictisit
Va pup si astept sfaturile voastre despre diete practicate pe termen lung, pentru ca trebuie sa ma pun pe treaba pe termen lung.... si sa discutam in general despre viata
PUPICI
buna kasty si bine ai venit
__________________
barbuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2307 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1790 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1533 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]