Subiect: Jurnal angel20
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 27 ian 2012, 14:54:27
sandra24's Avatar
sandra24 sandra24 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 27 nov 2010
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: hipocalorica
Date: 164cm, 67kg
Mesaje: 657
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal angel20

Citat:
Anterior postat de angel20 Vezi mesajul
Buna m-am tot intrat pe site si e foarte util dar fara un pic de sustinere nu rezolv nimic.Sa va spun despre mine am avut intodeuna un corp frumos insa de ceva timp m-am ingrasat foarte mult ajungand la 62 de kilograme si de atunci oscilez slabesc pana la 59.6 si ma ingras inapoi findca n-am vointa si nu mai rezist sa am greutatea asta .vreau sa intru si eu intrun grup sau sa-mi recomandati vreo dieta eficienata ms
Buna!!!
Miscare faci>?Cati ani ai?O data cu varsta...nu mai suntem la fel de activi..intervine sedentarismul..metabolismul tinde sa devina mai lent...cu toate astea,pentru a slabi frumos si a ne mentine un tonus pe parcursul vietii si a intretine sanatatea..trebuie sa NU devenim sedentari..deci miscare..miscare si iar miscare...mai ales ca nu ai mult de slabit.Bineinteles si alimentatie sanatoasa..arunca o privire pe aici asupra dietelor si alege una care ti se ptriveste si care sa nu priveze de nutrienti necesari organismului zi de zi Tipuri diete de slabit!
sandra24, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2095 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1578 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1579 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]