View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 17 feb 2012, 01:12:50
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit Madalina

Citat:
Anterior postat de madalina38 Vezi mesajul
Buna, slabutelor! Vreau si eu sa va impartasesc povestea mea. Eu nu sunt chiar noua pe site, am mai urmarit activitatile voastre si chiar imi propusesem la un moment dat sa ma tin de treaba si sa slabesc. Prin septembrie am avut prima tangenta cu voi, dar pana la urma mi-au distras atentia alte activitati, uitand de scopul meu principal, acela de a slabi. Adevarul e ca sunt in primul an la facultate si faptul ca a trebuit sa ma obisnuiesc cu noul stil de viata ma scuza intr-un fel, sau nu. Ideea e ca mi-am propus ca luni cand ajung inapoi in Iasi, la facultate(acum fiind in vacanta) sa imi fac abonament la sala, mai exact la aerobic, acesta fiind un prim pas in actiunea mea de a ajunge la greutatea normala, pe care nu stiu daca am avut-o vreodata. Nu mi-am propus deocamdata cat voi slabi, oricum nu mai vreau mai mult de 4 kg pe luna pentru ca am mai tinut eu diete hipocalorice, cu un kg pe zi slabit si am pus inapoi triplu. Am mai citit pe forum discutii si am inteles ca inca un pas este acela de a-mi alege o dieta si cred ca asta o sa fac cat de curand, adica dupa ce voi posta subiectul asta. In fine, stiu in principal ca doar cu vointa voi reusi, desi tentative de a slabi au fost nenumarate, nu prea stiu cum o sa fac fata ciocolatei, marea mea slabiciune. Stiu ca aici pe site voi gasi sprijin moral si sper ca de data asta sa nu ma las. Si inca o intrebare daca ma poate ajuta cineva, banuiesc ca exista si pe site vreun subiect de genul, dar nu am gasit: Cum as putea scapa oare de vergeturi? Va pup pe toate campioanelor( caci asta te numesti cand ai o asemenea vointa de fier)
salutare!!!
bine ai venit!!!
multa bafta la slabit!!!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]