View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 23 feb 2010, 17:23:16
DrIulia2010's Avatar
DrIulia2010 DrIulia2010 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 173cm, 55kg
Mesaje: 2.451
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 17 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Pareri dieta South Beach

Citat:
Anterior postat de mishutza Vezi mesajul
Iulia,ca te-am gasit aici,pari a avea studii de specialitate,hehehe,adica ar trbeui sa stii mai multe ca noi,si modul in care abordezi probelemele e pe inima mea.
Spune-mi ce crezi despre dieta South Beach.Eu sunt impotriva a orice inseamna dieta pentru ca la toate exista dezavantajele revenirii la modul normal de mancat dupa ce terminam,dar asta mi se pare omeneasca,cam prea omoneasca.Si nu reusesc sa ma decid daca o sa o bag in sacul cu celelalte diete sau sa o pastrez pe cand nu o sa mai slabesc

Cu South Beach sunt de-acord(dar nu 100%,cam 60%).
Avantajele,pe care banuiesc,ca le stii deja ar fi scaderea colesterolului rau(LDL) ,multe legume,fructe,proteine,cereale integrale care in principiu acopera toate grupele de alimente,dar nu foarte complet.
Daca ai intoleranta la lactoza nu ti-o recomand,nu ai alternative.
Aceasta dieta are rezultate diferite pentru fiecare tip de organism in functie de tipul de metabolism.
Nu stiu ce fel de istoric ai tu cu dietele,cat de repede pierzi surplus,cum asimilezi,ce tip de antrenamente faci,etc.


__________________
"DEFINITI-VA MAI BINE PERSONALITATEA,SI VETI SLABI MAI USOR"
DrIulia2010, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2188 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1671 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 23 feb 2010 at 17:42:43.
Răspuns cu citat