View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 04 mar 2012, 00:11:41
Chriselle's Avatar
Chriselle Chriselle este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Oslo, Norvegia
Vârsta: 39
Dieta: Hipo
Date: 167cm, 64.2kg
Mesaje: 1.328
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal paula - 20 de ani - minus 15 kg

Citat:
Anterior postat de paula91 Vezi mesajul
salutare slabutelor,
Numele meu este Paula, am 20 ani si mi-am propus sa devin slabuta.
Pentru inceput, cred ca ar fi frumos sa va spun care e povestea mea cu kilogramele in plus si alte cele.
De cand am stiu am fost un copil mai dolofan, nu am fost niciodata grasa-grasa, dar am avut mereu cateva kg in plus, kg care se vedeu si mai tare din cauza ca sunt tare mica de inaltime. As putea spune ca asta e din familie, ca si mama si bunica din partea mamei sunt la fel si eu am mostenit genetic chestia asta.
Am decis ca e timpul sa slabesc pentru ca ma gandeam eu ca mi-e mai usor sa slabesc acum decat la 30 de ani.
Am incercat sa tin diverse cure de slabire, acum 2 ani am luat chiar si niste pastile pentru slabit pe baza de tomate cu ajutorul carora am dat jos cam 6 kg intr-o luna, si nici nu s-au pus la loc. Ma gandeam eu apoi ca nu e in regula sa iau pastile asa ca am renuntat.
Principala mea problema este ca nu mananc mult si totusi nu slabesc. Nu mi-am calculat la sange caloriile insa nu cred ca mananc mai mult de 1000-1200 calorii pe zi. De vreo 2 saptamani mananc mai mult cruditati si chiar daca nu am slabit, ma simt ma energica si mai bine.
Am inceput sa fac si sport, practic Kangoo Jumps de 2-3 ori pe saptamana si imi place foarte mult. Niciodata nu am fost o adepta a sportului insa ma bucur ca acum am gasit ceva ce imi place.
De povestit, va mai povestesc eu si cu alta ocazie.
Daca v-am placut, va mai astept in vizita.
Sa aveti un weekend minunat!
Buna Paula!

Ai facut alegerea potrivita sa iti deschizi un jurnal ca sa poti discuta cu slabutele
Se poate ca genetic sa ai o predispozitie pentru ingrasat dar asta nu inseamna ca nu o sa reusesti sa fii slabuta asa cum iti doresti.
Esti sigura ca nu mananci decat 1000 - 1200 de calorii pe zi?
Ca sa poti sa observi asta cu exactitate de sfatuiesc sa folosesti calculatorul nutritional. Iar daca ai un cantar pentru alimente pe care poti cantari la gramaj te sfatuiesc sa il folosesti iar daca nu ai sa stii ca se merita sa investesti bani in unul. Te va ajuta sa iti monitorizezi mult mai bine caloriile consumate.
Pana una alta iti doresc mult succes si daca ai intrebari nu ezita sa ni le pui.
Apropo, ce dieta te-ai hotarat sa urmezi? Sau din moment ce ne spui de calorii inteleg ca hipocalorica este dieta aleasa?
Si ca tot suntem in preajma Martisorului iti doresc o primavara frumoasa in care sa realizezi tot ce iti doresti, inclusiv sa devii o slabuta
__________________
De vorba cu Mr. J