Subiect: Jurnal maryg
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 24 feb 2010, 18:34:45
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit re: Jurnal maryg

Citat:
Anterior postat de maryg Vezi mesajul
Buna slabutelor ,sunt foarte incantata ca v-am gasit.V-am descoperit de aprox.o saptamana si de atunci am inceput sa tin cont de ceea ce consum.Sper sa reusesc sa ajung la 65 kg..... dar daca voi ajunge la 64 kg.,nu ma supar .Sunt o mamica fericita... care are trei copilasi minunati.Inainte de a ramane prima data insarcinata ,acum 8 ani,aveam 59-60 kg,la prima sarcina am pus 27 kg iar la a doua 18 kg.Cert este ca trebuie sa slabesc minim.5 kg .si sper sa reusesc !
Wow, mary, felicitari pt copilasi, eu am 33 de ani si inca nu am copii, am tot amanat, ba ca nu e momentul bun, ba ca nu e omul potrivit..Si acum imi doresc f f mult unul.Succes in tot ceea ce faci, te admir ca te gandesti si la tine, banuiesc ca e f greu cu o familie asa mare..
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]