Subiect: Jurnal Anayrda
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 19 mar 2012, 18:16:25
ancuta22's Avatar
ancuta22 ancuta22 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 09 sep 2011
Locaţie: Resita, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Personalizata
Date: 166cm, 55kg
Mesaje: 122
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anayrda

Citat:
Anterior postat de anayrda Vezi mesajul
Buna ziua Slabutelor

Acesta este primul meu mesaj pe forum! Sa incepem prin a mentiona faptul ca nu am tinut nici o dieta pana in ziua de azi si de 2 saptamani am inceput sa fac aerobic, sa o las mai moale cu painea, Pepsi si cartofi prajiti!

Am 1.63 cm inaltime si 75 kg dar vreau sa ajung la cel mult 60 kg si nu prea stiu cum sa o fac!

Am citit diverse diete dar nu pot spune ca am gasit una potrivita deoarece sunt foarte pofticioasa si cu greu renunt la o gura de ciocolata!

Va rog sa ma ajutati cu sfaturi si toate cele!
Bine ai venit !!!! Pentru inceput e foarte bine ca te-ai apucat de aerobic si ca o lasi mai moale cu sucurile si paine. E un start bun. Nu trebuie neaparat sa tii o dieta anume ca sa slabesti. Trebuie sa ai 3 mese pe zi si doua gustari si sa te hidratezi bine..in jur de 2 l de apa plata. Incearca sa renunti la prajeli, la dulciuri dar in schimb sa mananci multe fructe si legume. Fructele le poti consuma ca si gustari, intre mese.Iti urez mult succes si cu putina ambitie sunt sigura ca ai sa reusesti sa ajungi la 60 de kg !!
ancuta22, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1959 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1442 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]