Subiect: Jurnal PrintZzY
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 24 mar 2012, 20:24:00
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal PrintZzY

Citat:
Anterior postat de PrintZzY Vezi mesajul
Buna
Numele meu este Stefania si am 15 ani(nu stiu de ce am pus 17 la profil...asta a fost acum un an)
Nu am avut dintotdeauna probleme cu kg.M-am ingrasat din cauza ca am mancat destul de mult si nu am facut foarte multa miscare.
Acum vreau sa arat ca se poate slabi cu mult sport si cu o alimentatie normala(fara dieta, dar si fara excese)
Acum ca a venit caldura voi incerca sa ies cat mai des cu rolele si cu bicicleta,dar nu prea am timp din cauza scolii+ca fac insanity si sper sa-l duc pana la capat
Scopul meu este sa ajung la 50 kg si sa imi perfectionez aptitudinile fizice

Buna, Stefania!Vad ca ai cont inca de anul trecut dar iti spun acum bine ai venit
Iti doresc mult succes de aici incolo si sa ai multa vointa.Cred ca ai ales un drum foarte bun si corect, fara excese si cu un pic de sport sigur se poate slabi si sunt sigura ca poti ajunge la final si iti poti atinge scopul!
Bafta si sa ne mai auzim!~
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]