View Single Post
  #20 (permalink)  
Vechi 11 iun 2012, 13:23:49
AdrianaX's Avatar
AdrianaX AdrianaX este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 19 mai 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Low carb, hipocalorica.
Date: 168cm, 67.2kg
Mesaje: 167
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Slabuta la timpul prezent si viitor.

Intotdeauna am fost nemultumita de greutatea mea, chiar si atunci cand eram la limita dinspre subponderabilitate. Poate pentru ca am conformatie tip "para" astfel incat cred ca ar trebui sa fiu slaba de sa ma doboare o adiere de vant pentru a avea picioarele multumitor de subtiri. De-a lungul timpului m-am tot luptat cu kg in plus, in moduri mai mult sau mai putin eficiente, am avut nenumarate oscilatii... Cand am ajuns iar la niste proportii greu de suportat ( de catre mine) am tot inceput sa ma gandesc la slabire. Era clar ca este nevoie dar imi lipsea cheful, vointa, motivatia. Mi-au trebuit cateva luni pana m-am simtit pregatita sa fac ceva. La un moment dat am simtit ca a sosit momentul, nu stiu cum si de ce ( nici macar nu era o zi de luni sau 1 a lunii )si am apucat taurul de coarne. Sper sa fiu mai rationala de data aceasta si sa reusesc ce mi-am propus ( si aici ma refer mai ales la mentinere).
Mult succes tuturor!
AdrianaX, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1353 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat