View Single Post
  #20 (permalink)  
Vechi 17 sep 2012, 10:33:34
pupacila21's Avatar
pupacila21 pupacila21 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuţ în trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 28 dec 2009
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 39
Dieta: mananc, mananc si iar mananc
Date: 187cm, 72kg
Mesaje: 11
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ce ar trebui sa manance prietenul meu pentru a se ingrasa?

Citat:
Anterior postat de silviadm Vezi mesajul
bunami s'a atras atentia cu subectul asta aceasi problema am cu prietenul meunu e inalt ....170 maxim si miar place s se mai ingrase putin, 57kg are ,deci vreo 3 kg...dar problema e ca munceste si de 3 mese regulate cana acea de lapte +gustarile nu i le pot include in program....dim la 6 jum cand se trezeste mananca cand si cand deci cand ma refuza categoric ii pun o banana la el eventual s manance pana in 12°° si mancarea care o are pt pranz
knd vne acasa la 5 iar nu mananca, abia la 7°° ii se face fooame ...orice am in casa pt el nui nimik degresat si intr'un fel am incercat sa'i schimb alimentatia si il surptind cu tot felul de mancaruri si dulciuri preparate de mn sanatoase...cum nu mananca lapte cu cereale ii pun la masa uneori paine integrala ,ar trebui s fie mereu painea integrala,sau s'o las pe cea alba
mai da'ti va rog sfaturi cum sai schimb alimentatia ca sa'i fac corpul s reactioneze
Eu am scris mai sus ce ar trebui un om sa manance daca vrea sa se ingrase, treaba este ca trebuie sa si vrea, sa aibe si timp.
Da-i niste supradyn efervescent sa-i deschida putin apetitul...
pupacila21, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2637 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2120 kcal/zi. Pentru a slăbi +2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 2121 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat