View Single Post
  #20 (permalink)  
Vechi 22 mar 2014, 07:56:56
WhiteAngel's Avatar
WhiteAngel WhiteAngel este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 07 nov 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 28
Dieta: Hipocalorica Personalizata
Date: 167cm, 00kg
Mesaje: 1.828
Aprecieri acordate: 600
Am fost apreciat(a) de 520 ori in 412 mesaje
Implicit Re: Welcome Back - Jurnal WhiteAngel

Citat:
Anterior postat de butterfly30 Vezi mesajul
calciul se ia oricand, vit d nu se ia vara pt ca se produce natural, de la soare. cea artificiaala duce la probleme, pt ca organismul nu are nevoie de ea. legumele cu frunze verzi sunt surse excelente de calciu, si le ai la dispozitie primavara si vara, deci nu vad rostul altor suplimente. si eu lesin vara de la caldura, de altfel vara nu fac sport de loc decat inzilele reci, pt ca nu rezist, dar nu e de la lipsa de calciu,e mai degraba o problema vasculara, apare vasodilatatia, automat scade tensiunea si de aici lesinul. prin urmare. o hidratare intensiva e mult mai buna decat calciul. apa plata si apa din legume si fructe hidrateaza mai bine decat sucurile.si ai grija la ceaiuri: f multe au rol diuretic si nu sunt indicatee vara, sa te uiti bine pe pachet.
eu cand iau calciu il iau cu vit d incorporata .. altfel nu mi se asimileaza .. nu stiu care este cauza exacta a starilor de lesin, dar analizele mereu imi ies cu calciul sub limita ..
de hidratat mereu ma hidratez .. dar uite ca nu m`am gandit la faza cu ceaiurile laxative .. mereu beau ceai verde .. mai ales vara imi fac ceai verde cu lamaie si ghimbir, il las sa se raceasca si il beau cu gheata chiar imi place asa poate ii mai pun si putin praf de chilli pt accelerarea metabolismului si ii da un gust intepator asa mie imi place .. iar pepene rosu mananc in draci care e plin de apa

ieri am facut destula miscare (plimbari) .. asa pe reprize .. am plecat de la scoala cu fetele prin centru, ne`am plimbat 2h prin magazine .. apoi m`am dus acasa, am plecat iar si am mers vreo 40 de min .. m`am dus la o cafea si am plecat iar la plimbare inca vreo ora si ceva .. iar seara m`am intors acasa inca vreo jum de ora

azi cred ca ma duc cu iubi in mall sa isi cumpere un set de greutati mai mari .. si imi da mie unele mai mici de le are acasa are de 2,3 si 4 cred ziceam sa le iau pe cele de 4, dar m`am gandit mai bine si i le cer pe cele de 3 ca sa incep si eu cu mai usor sa am unde sa avansez

o pusai acum pe mamaie sa imi cumpere ceai sveltaflor ca se dusa la piata sunt tare curioasa de efectul lui .. deja cred ca incepui sa ma constip iar

alte noutati nu mai am .. tebuie sa ma bag la lucru ! mate si info azi
__________________
.................................................. .......................................
_______
Jurnal de mentinere
- WhiteAngel
_________

If you never CHASE your dream, You will never CATCH them !
Mananc ca sa traiesc, nu invers !


WhiteAngel, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. WhiteAngel, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].