View Single Post
  #20 (permalink)  
Vechi 11 mar 2017, 18:56:27
mika_me's Avatar
mika_me mika_me este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mika - Un nou inceput

Hello, hello!!!
[QUOTE=adinico;1429346]
Citat:
Anterior postat de mika_me Vezi mesajul
Neata, neata!!!

nu mai am rabdare sa treaca timpul asta...sa se mai topeasca din kg si sa vad si eu schimbari majore fizic. Cum era treaba aia...ca abia dupa 4 saptamani vezi tu unele schimbari, dupa 8 saptamani le vad si prietenii tai, iar dupa 12 saptamani le vede restul lumii.
mi-a placut tot ce ai scris si mare adevar cu textul pe care l-am lasat pe citat , iti doresc mult SUCCCEESSSSSS si la cat optimism emani chiar abea astept sa vad rezulatate bune tinand cont ca daca slabim suntem in primul rand mai sanatoase!!! eu cel putin de la o hipertensiune Oscilanta si gafaiala de la urcatul scarilor m-am suparat asa de rau pe mine incat ....SUCCES!
Multumesc de vizita...Ehe..si eu abia astept sa ma vad mai slabuta...Rabdare, rabdare, rabdare!! Asta trebuie sa fie cuvantul de ordine la mine. Am intrat in acest proces care e de lunga durata..iar istoricul meu in ceea ce priveste regimurile nu e exemplar...Soooo, trebuie sa perseverez si orice ar fi...sa nu renunt!!!

Citat:
Anterior postat de Axenya Vezi mesajul
Felicitari ptr rezultate!
Nici un vis nu e prea mare daca perseverezi! Tine-te de treaba si vei ajunge la cela 52 de kg, niciodata sa nu isi abandonezi lupta, mai ales ca esti pe drumul cel bun la capitolul rezultate!
Am observat ca avem aceiasi varsta si suntem din Iasi, ufff ce vreme urata avem astazi, speram sa pot merge pe jos in drum spre casa, dar cred ca va ploua.
Power walk faci acasa sau la sala? am gasit ceva video-uri pe net, m-ai facut curioasa.., as incerca si eu in zilele astea innourate
Ma tin, ma tin de treaba serios.
I auzi...avem aceeasi varsta...Din Iasi am vazut ca suntem amandoua..dar n am retinut si varsta. Cine stie..poate pe viitor..ne vom intalni si live...face a little reunion..poate sala sau whatever
Ma intrebai de power walk. Fac acasa. Acum cativa ani facea si mama mea si am downloadat la vremea respectiva multe filmulete pentru ea. Eu eram mai mult pe tae bo..iar power walk faceam doar for fun
.impreuna cu mama. Acum nu prea mai gasesti de unde sa le downloadezi...ma refer la workout uri de 4-5 mile...Gasesti cateva de 3 mile pe youtube...
Sa stii ca cel putin alea in grup sunt chiar misto..1 la 1 cu leslie e usor plictisitor..ca vb mult...Dar e ok si asa..iar cele 40-45 de minute trec in no time! Ti le recomand...

Citat:
Anterior postat de Laura Vezi mesajul
In astea 3 sapt am reusit -4 kg, si cm s.au dus la burta -5, talie -4. Sunt multumita, in conditiile in care am mancat pe saturate. Mai vreau inca vreo 5 kg, si apoi o sa introduc incet carbi.
Felicitari. Ai dat foarte bine jos. Sa inteleg ca vrei sa te stabilizezi la un 60 sai vrei sa cobori sub..insa in timp, reintroducand carbi?
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui mika_me:
Axenya (12 mar 2017)