View Single Post
  #20 (permalink)  
Vechi 10 apr 2017, 19:48:17
curly.light's Avatar
curly.light curly.light este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

Citat:
Anterior postat de lidiuta Vezi mesajul
Hei! Ma bucur sa te regasesc pe forum! Poate ne ambitionam un pic mai mult si ajungem usor usor la rezultatele dorite! Sa petreci cu bucurie si lumina vacanta de Pasti alaturi de familie si sa revii aici cu forte noi pentru o alimentatie care sa te ajute sa ajungi unde iti doresti!
Mulțumesc din suflet pentru primirea călduroasă!
Da, de data asta chiar mă ambiționez, nu mă las până nu ajung la rezultatele dorite! Momentan nu țin o dietă propriu zis, încerc doar să mănânc normal, sănătos, să nu fac foame. Vreau să dezvolt o "relație mai bună" cu mâncarea, în ultimul timp am avut o perioadă dificilă și am mâncat mult pe fond emoțional, episoade de mâncat compulsiv până la supra-supra saturare Și am văzut că daca trec brusc pe un regim hipocaloric, clachez în maxim o săptămână. Mă iau ușor, treptat. Plus că acum se apropie și sărbătorile, nu pot să îmi plănuiesc să trăiesc cu morcovi. Mi-am propus să mănânc normal dar să încerc să fiu cumpătată, și să mănânc doar până mă satur, nu mai mult. Și trag mai tare după vacanță, după perioada de acomodare.
Sărbători frumoase și ție, cu bucurii, alături de cei dragi!
Mult spor și ție, să ne găsească vara pe amândouă mai slăbuțe!
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui curly.light:
lidiuta (11 apr 2017)