View Single Post
  #20 (permalink)  
Vechi 26 apr 2010, 13:47:40
LicuriciColorat's Avatar
LicuriciColorat LicuriciColorat este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Alimentatie sanatoasa si echilibrata+sport
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 8.144
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: As vrea sa slabesc 28 kg intr-un an

Citat:
Anterior postat de fiica lunii Vezi mesajul
M-am lasat la mana mea cu dieta WW... nu am mai calculat punctele si cred ca le-am si depasit
Am avut numai belele pe acasa: trebuie sa ne cautam loc unde sa ne mutam ca proprietara a vandut apartamentul in care stateam cu chirie, sambata am avut inundatie mare, acum e tot parchetul umflat... si numai de calculat puncte WW nu am avut chef dupa toate astea.
In schimb dieta SB faza1 merge bine. In frigider am numai alimentele permise la SB faza1 asa ca pe asta o tin automat, indiferent de belele prin care trecem.
Dupa prima saptamana am dat jos 1,9 kg iar sotul meu a dat mai mult de 3kg. Asa ca mergem mai departe cu dieta SB.
Duminica am fost la biserica si o pereche de tineri casatoriti au venit la slujba de dupa casatorie (cand trebuie sa dai de pomana prajituri sau cozonac...) si au trecut si prin fata mea cu platoul cu rulouri cu ciocolata. Nu puteam sa nu iau, ca nu se refuza, asa ca am luat un rulou. Ce lupta s-a dat in mine, ca arata atat de bine ruloul ala cu ciocolata. L-am pus frumos intr-un servetel si cand am iesit din biserica l-am dat unui copil care cersea. Am fost multumita ca s-a bucurat copilul cand l-a primit si apoi m-am chinuit sa-mi scot din minte ruloul respectiv ca inca aveam in gura o ploaie torentiala

Felicitari,ai o vointa mare,frumos gestul tau,gandeste-te ca tu ai mai mancat prajituri si cioco dar el poate manca foarte rar,asa ca gestul tau e foarte frumos
__________________
Revolta-te iar si iar pana mieii vor devenii lei.
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-adolescente/jurnal-licuricicolorat-3358-401.html#post484828