View Single Post
  #20 (permalink)  
Vechi 30 apr 2010, 17:03:00
monamaria's Avatar
monamaria monamaria este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 27 apr 2010
Locaţie: neamt, Romania
Vârsta: 46
Dieta: rina
Date: 175cm, 96kg
Mesaje: 294
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 21 ori in 5 mesaje
Implicit Re: Trebuie sa slabesc 20 de kg - Jurnal Monamaria

Citat:
Anterior postat de shahla Vezi mesajul
Uff !

Imi aminteste de sora mea care avea o silueta de model nu alta . Cand am terminat liceul am stat 1 an cu ai mei si eram pe post de bucatareasa , mai ales la dulciuri . Si luasem de la 1,68m si 58kg la 68 kg . Sora-mea s-a luat de mine dur de tot si parca a fost un dus rece . M-am mobilizat si am dat jos 15kg plus ca m-am apucat de sport si am ajuns sa mananc orice dar faceam 1 , 1/2 h de gim pe zi mai putin duminica. Si m-am lasat de toate dupa o vreme . Ce dor imi e si mie sa imi simt talia subtire ....
Acum sotul imi zice mai in gluma mai in serios ca sa am grija ca o sa ajung ca vecina ( avem o vecina mai dolofana ) si mai de gura lui , mai de necesitate si ca vreau sa fiu la femme fatalle care poarta ciorapi cu jartiera si croset m-am apucat de cura . Nu sunt multumita de cat am dat jos pana acum , nici nu am fost in apele mele , dar nu ma las . Si cu prietene ca voi sunt sigura ca voi reusi !
mie fratele meu mi-a promis un premiu...si azi mi-a scris pe mail ca imi da un salariu sa-mi schimb garderoba...si el cistiga cam 2000 de euro pe luna...asa ca ma asteapta si un premiu....asta-mi demonstreaza ca el chiar se gindeste la mine si probabil arat ca naiba....sport nu prea pot sa fac...eu am probleme cu inimioara...am tahicardie si la efort imi creste tensiunea si apar palpitatiile...dar in parte a doua a dietei..cind ritmul de slabit se va incetini am sa merg la sala ca cica ar fi si exercitii pt cardiaci....peste o sapt ma cintaresc...sa vad in 2 sapt cit am dat jos si daca chiar functioneaza dieta....in cit timp ai dat jos cele 3,3 kg?....eu iti doresc multa bafta si la cit mai multe kg pierdute...ne auzim...week-end placut
monamaria, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1999 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 708 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]