View Single Post
  #20 (permalink)  
Vechi 15 sep 2010, 08:29:11
Coccolino's Avatar
Coccolino Coccolino este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 13 sep 2010
Locaţie: Bistrita, Romania
Vârsta: 51
Dieta: hipocalorica
Date: 174cm, 98kg
Mesaje: 1.389
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Probleme de tiroida -in special hipotiroidismul

Bună fetelor , am să mă alătur şi eu vouă pentru că trebuie să mă pun si eu la dietă. De ceva timp am luat în greutate cam mult si nu stiam de ce , am fost la medic si am descoperit că am probleme cu glanda tiroidă . Tin dieta si slăbesc foarte greu , dar trebuie să merg înainte şi sper că împreună să putem trece mai uşor peste această problemă dificilă din viaţa noastră. Cu sportul nu mă împac bine , deci nu fac mişcare decît cu treburile casnice care acum în perioada asta sunt destule mai ales că stau la ţară. Despre diete ce să vă spun am ţinut destule ,îmi place dieta disociată . Ce să vă mai spun , am avut 94 de kg , am dat jos 4 si aş vrea să ajung la 70 dacă aş putea , dar o să mă străduiesc .
Coccolino, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2276 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1759 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1243 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat