View Single Post
  #20 (permalink)  
Vechi 08 nov 2010, 14:17:33
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Jurnal Scorpia - Nu credeam ca dupa o nastere voi avea atatea probleme

ca sa-ti faci o idee, uite meniul meu pe azi..sa-mi zici daca ti se pare disociat sau hipocaloric(se mananca pe saturate)
Meniul meu:
gustare 9-un pahar de suc natural de portocale productie proprie si o cana de ceai
md-11-"omleta" dintr-un ou, fasii de vinete copate, marar, piper, sare, si un cub de robiola(o branzica proaspata si f grasa)+2 rosii+ardei iute
gustare 2-13-ceai plus juma de lamaie felii
pranz-14.30-ciorba glucidica din :pastai verzi, broccoli , ceapa, rosii, suc de rosii, leustean si suc de lamaie, plus ardei iute
cina-ciorba
gustare 3-3mandarine

Omleta de laMD a iesit moale, tip vinete cu maioneza la gust, mi-a placut la nebunie desi aspectul lasa de dorit
NU prea e in totalitate conform, din cauza branzei care are cam mult zer in ea..dar deaia am pus-o in tefal, in ideea ca se mai evapora
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]